Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Historie

Trochu historie

 

     Prvním kokršpanělem v mém majetku byla zlatá fenka Jenny z Kokrd, která pocházela z chovatelké stanice věhlasného chovatele anglických kokršpanělů a anglických ohařů pů Josefa Hejdy ze Sence. Matkou fenky byla Cita z Dobřemyslu a otcem v té době věhlasný Danek Bílý hořec. Fenka absolvovala Klubovou výstavu KCHLS v Rakovníku v třídě otevřené.Fenka byla posouzena slovenským rozhodčím panem Albínem Luknárem, kde získala ocenění velmi dobrá. Bohužel fenka ve svých čtyřech letech ochrnula na zadní část těla a přes všechnu snahu musela být uspána na vždy.

      Další fenkou byla opět zlatá fenka Flora od Vysoké brány, která pocházela z chovatelké stanice paní Marie Pikešové z Rakovníka, kterou jsem dostal od rodičů za vysvědčení po ukončení osmé třídy základní školy. V té době jsem se hodně zajímal o myslivost a chtěl jsem s fenou absolvovat i nějaké zkoušky. Štěstí mi přálo, z Rakovníka jsme se přestěhovali na vesnici - do Šanova. Zde jsem nevynechal žádnou volnou chvilku, abych mohl být s Florou na poli nebo v lese. S výcvikem mi hodně pomohl hlavně p. Hejda, který mi ukázal jak fenku naučit spolehlivě aportovat. Ve dvou letech jsem s fenkou absovoval podzimní zkoušky, to mi bylo 16 let. Uspěli jsme víc než dobře, byla z toho I. cena a vítěz zkoušek. Bouhužel už tak dobře se nám nevedlo na poli výstavním. Fenka na oblastní výstavě v Rokycanech byla rozhodčím p. Králem ohodnocena jako dostatečná. Tímto oceněním jsme se však nenechali odradit. Problém nastal za nedlouho, kdy si fenka o pletivo v koci vylámala vššechny spodní řezáky. Následoval rentgen u MVDr. Horáka v Mostě a s pořízeným snímkem jsme ujížděli na výstavu tehdy Národní do Litoměřic. Zde byla Flora posouzena paní ozhodčí Goldfusovou a získala známku dobrá. Smířili jsme se tedy, že Flora nebude chovná. Až do konce svého života byla fenka využívna v myslivecké praxi. Bohužel v osmi letech dostala zánět dělohy, která jí byla odoperována. Po operaci to vypadalo, že fenka bude v pořádku, ale začla chřadnout a následně musela být uspána na vždy.

      Ještě  za života Flory, jsme si pořídili jezevčíka. Tehdy to byla fenka jezevčíka hladkosrstého standrtního v barvě červené Adina z Rudolfovy myslivny z chovatelské stanice pana ing. Petra Novotného.S fenkou jsme absolvovali první výstavu na Národní výstavě v Litoměřicích, kde byla přředveden v třídě mladých s oceněním výborná. Bohužel v té době jí nebyl ještě rok a tedy toto ocenění se jí nemohlo počítat do chovu. Následující rok jsme opět jeli do Litoměřic na Národní výstavu. Zde Betyně, jak jsme jí začli říkat, pan rozhodčí zjistil anomálii prutu, měla srostlé poslední dva obratle na proutku. A bylo pět po nadějích na chov. Betyna následně absolvovala  bezkontaktní norování  na umělé noře v Pavlíkově s plným počtem bodů a lesní zkoušky opět v Pavlíkově, které Betyna absolvovala v I. ceně. Betyna byla opět úspěšně využívána v myslivecké praxi a to až do svých pěti let, kdy nás náhle opustila.

     A byla tu další kokří holčička. Tentokrát byla v barvě modrý bělouš. Jmenovala se Glorie Želivská perla z chovatelské stanice pana Novosáda. Fenka absolvovala podzimní zkoušky a na výstavě byla oceněna jako dobrá a bylo opět po naděěji na chov. Glorie byla nějaký čas mnou využívána v myslivecké praxi a následně byla prodána jako lovecky upotřebitelná.

     Následně jsme zakoupili zakladatelku chovatelské stanice " ze Šanovských polí ", která se datuje od roku 1999 to jsme samozřejmě v té době ještě nevěděli. Byla to černá fenka anglického kokršpaněla Xendy z Lesních chalup z ch.s. paní Lenky Němcové. Matkou Xendy byla  Bety z Lesních chalup a otcem ICH Joky z Malé Kamenné. Fenka absolvovala dvě výstavy s oceněním velmi dobrá a zkoušky vloh v I. ceně s plným počtěm bodů. Následoval rentgen kyčelních kloubů s výsledkem 0/0 a měli jsme prvníchovnou fenu a zakladatelku chovatelské stanice. Xendy byla kryta celkem třikrát a to psy Egon Big Ben Golden Janyt. Z tohoto krytí se narodila pokračovatelka chovu Anita ze Šanovských polí. Následoval Thomas z Lesních chalup a dále King Ensign Golden Janyt. Xendy ochovala  ve třech vrzích 20 štěňat, jednalo se o vrhy začínající písmeny A,B,D. Přes to, že Xendy absolvovala pouze zkoušky vloh, byla úspěšně a aktivně využívána v myslivecké praxi.  Ve svých deseti letech 29.7.2007 musely být uspána na vždy pro neoperovatelný nádor.

     Následovalo seznámení s mojí budoucí manželkou Ivetou, která taktéž propadla ,myslivecké kynologii a následně i myslivosti. Absolvovala kurz o první lovecký listeck a zkoušky z myslivosti. Iveta si pořídila taktéž fenku. Byla to fenka Velšteriera Elen z Císařského lesa z ch.s. našeho kamaráda Jiřího Trnobranského. Elen byla velmi živá. Iveta s Elenou absolvovala nejprve Klubovou výstavu terierů s oceněním velmi dobrá a následně oblastní výstavu s oceněním výborná, vítěz třídy, oblastní vítěz. Co se týše zkoušek, tak spolu absolvovali zkoušky vloh v I. ceně, barvářské zkoušky v I. ceně.  Jelikož se přez veškerou snahu nepodaařilo absolvovat bezkontaktní norování a my jsme v té době chtěli hlavně norníka, byla po jedné sezoně naháněk Elen jako chovná fena prodána novému majiteli.

     V to době zde byla jak už jsem výše uvedl zlatá fenka kokršpaněla Anita ze Šanovských polí. Tato fena absolvovala celkem tři výstavy, kde byla oceněna dvakrát jako velmi dobrá a jednou jako výborná. Anita také byla vynikající pracovní fenou, absolvovala zkoušky vloh s plným počtem bodů jako vítěz, následovali lesní zkoušky taktéž v I.ceně s plným počtem bodů a jako vítěz. Následovali barvářské zkoušky v I. ceně s plným počtem bodů jako vítěz, kde svému páníčkovi vyhrále odstřel muflona I. věkové třídy  v Křivoklátských lesích a v neposlední řadě i podzimní zkoušky v I. ceně, kdy jí o plný počet bodů připravila disciplína přinášení kachny z hluboké vody, kde dostala známku 3, což jí však stačilo na vítězství těxhto zkoušek. Rentgen kyčelních kloubů byl s výsledkem 0/1.Výsledky zkoušek  Anitu kvalifikovaly na vrchlnou soutěž Klubu chovatelů loveckých slídičů Memoriál Mileny Štěrbové v Luhačovicích. Anitě nesdla dlouhá cesta a cizí prostředí. Byla jako vyměněna. Rozlosování nás první den poslalo do lesa. Po absolvování první disciplíny, kterou byla šoulačka a dostali jsme známku 2, jsem věděl, že není něco v pořádku. Po šoulačce následovala disciplína dosled spárkaté zvěře po uměle pobarvé stopě. Na této disciplíně jsme po absolvování prvních 200 metrů byli hodnoceni známkou 0 po čtyřech sejití z barvy. Nezbývalo než se zbalit a cestovat domů. Když jsme přijeli domů a vypustili Anitu z auta na dvůr, byla to zpátky zase naše Anita. Anita byla velmi aktivně využívána v myslivecké praxi a tojak v dohledávkách drobné zvěře a tak při dosledech spárkaté zvěře a na společných lovech jak na zvěř drobnou tak na černou zvěř. Anita byla kryta celkem třikrát a to psy Luk od Dominiky Bohemia, Cent z Malé kamené a Alan Blue Glade. Anita odchovala ve třech vrzích 10 štěňat, jednalo se o vrhy začínající písmeny C,E,F. Ze spojení s Centem z Malé kamené zůstala doma Elen ze Šanovských polí .

     Dále si moje manželka Iveta po Elen z Císařského lesa pořídila fenku jezevčíka drsnosrstého standartního Niru od Petrboka z ch.s. pana Ivana Petrboka. Matkou byla Vali od Petrboka a otcem Chlup od Petrboka.  Nira absolvovala celkem dvě výstavy kdy byla oceněná známkou velmi dobrá, co se týče zkoušek tak Nira absolvovala ZV, ZN, BZ,LZ,BZH, HZ a Memorial Františka Hebedy. Nira byla aktivně využívána v myslivecké praxi. Bohužel Nira se tak špatně hárala, že nebylo možno jí nakrýt. Vzhledem k tomu opustila naší ch. s. a byla prodána do MS v okrese Pelhřimov, kde působí dodnes a s jejími dosledy jsou naprosto spokojeni.

     Elen ze Šanovských polí se v naší chovatelské staanici ohřála tři roky. Za tuto dobu Elen absolvovala dvě výstavy s oceeněním výborná a velmi dobrá. Co se týče zkoušek, tak Elen absolvovala ZV v I. ceně s plným poštem bodů, PZ v I. ceně, kdy o plný počet bodů jí připravila známka 3 z přinášení kachny z hluboké vody, BZ  v I. ceně s plným počtem bodů, jako vítěz a LZ v první ceně, kdy o plný počet bodů jí připravil známka 3 ze šoulačky. Elen byla aktivně využívána pro výkon práva myslivosti a následně byla prodána jaako lovecky upotřebitelná do Lenešic, okr. Louny.

Pro přehlednější úpravu sekce lze obsah rozdělit do textových "bloků". Bloky lze libovolně vytvářet, přesouvat a mazat. Jejich úpravu zahájíte dvojitým poklepáním tlačítkem myši. Textový editor se vždy spustí pouze pro vybraný blok. Jak editor pracuje naleznete ve videoukázce.

Základní tipy:

 • Používejte často nové bloky.
 • ENTER = nový odstavec.
 • SHIFT+ENTER = nový řádek.
 • Obrázek je nejprve třeba nahrát na server přes Vložit obrázek a Správce souborů.
 • Obsah z Wordu vždy přenášejte přes Vložit z Wordu.
 • NEpoužívejte mezerník pro zarovnávání objektů.
Listování umožňuje dynamicky zobrazovat a skrývat obsahy vybraných bloků:
 • Stiskněte tlačítko listování.
 • U bloků, které mají být skryty, vyplňte nově zobrazené textové pole.
 • Všechny bloky s vyplněným listováním budou na stránkách skryty, kromě prvního v pořadí.
 • Tlačítko přidat odkazy vytvoří nový blok se zástupcem, který bude na stránkách nahrazen odkazy. Tyto odkazy budou shodné s vyplněnými nadpisy u listování a budou přepínat příslušné bloky.
 • Ze všech bloků, které mají vyplněné listování, bude zobrazen vždy pouze jeden. Bloky, které nemají vyplněné listování vůbec, budou zobrazeny vždy.
 • Pokud chcete skrývat i první blok listování, vytvořte na jeho místo nový prázdný blok a použijte pro jeho nadpis výraz: %empty%

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz

TOPlist
Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek